mumelab01.amu.edu.pl (150.254.88.67)


Andrzej Kocikowski, dr habil.
Instytut Kulturoznawstwa UAM
Pracownia Komunikacji Multimedialnej WNS UAM
E-mail: kocias@main.amu.edu.pl
Web: http://mumelab01.amu.edu.pl

 

Europeistyka V rok, przedmiot: Europejski ład informacyjny

Test kończący zajęcia, semestr zimowy, r. akadem. 2002/2003

TEST

Instrukcja (przeczytaj uważnie zanim przystąpisz do rozwiązywania zadań – w teście nie mogą pojawić się poprawki !!!!!).

W dniu rozwiązywania zadań testowych, tj. 13 stycznia 2003 r., o godz. 18:00 (miejsce spotkania: sala 015 w Coll. HC), studenci otrzymają: (a) instrukcję rozwiązywania zadań (czyli niniejszy dokument), (b) formularz właściwy, na którym umieszczą swoje odpowiedzi na pytania testu.

Pierwsza strona formularza właściwego ma miejsce na wpisanie imienia i nazwiska (góra strony – czytelnie!) oraz umieszczenie podpisu (dół strony); oba miejsca muszą zostać wypełnione.

Ponumerowane kwestie do rozstrzygnięcia wyświetlane będą przy pomocy projektora na dużym ekranie przez 25 sekund (słownie: dwadzieścia pięć sekund) każda. W tym czasie należy prezentowaną kwestię rozstrzygnąć i na druku formularza właściwego zaznaczyć poprawną odpowiedź.

CO BĘ DZIE WIDAĆ NA EKRANIE?

Kwestie do rozstrzygnięcia umieszczone będą po lewej stronie każdego z wyświetlanych slajdów (lewa kolumna); dla uniknięcia pomyłki wydrukowane będą w kolorze niebieskim. Prawa kolumna slajdu zajęta będzie przez cztery odpowiedzi, z których jedna i tylko jedna jest poprawna; oznaczone one będą dużymi literami (A, B, C, D).

CO BĘDZIE NA FORMULARZU?

Formularz właściwy zawierać będzie dwie kolumny, a w każdej z nich znajdziecie Państwo kilkadziesiąt ponumerowanych wierszy; każdy z wierszy dotyczyć będzie jednej z rozwiązywanych kwestii. Ponieważ nie rozstrzygnąłem jeszcze ile pytań znajdzie się w Waszym teście, nie mogę podać dokładnej liczby wierszy w każdej z kolumn; należy się spodziewać liczby między 17 a 25 (łączna liczba pytań między 34 a 50).

CO TRZEBA BĘDZIE ROBIĆ?

Zapoznajemy się z kwestią do rozstrzygnięcia wyświetlaną na ekranie. Z czterech towarzyszących jej odpowiedzi (prawa kolumna slajdu) typujemy poprawną (A, B, C, lub D) i w odpowiednim wierszu formularza zaznaczamy swój wybór. Zaznaczenie owo realizowane jest poprzez umieszczenie krzyżyka w polu odnośnej (jednej!) litery (A., B., C., D.) w danym wierszu formularza.

WZÓR:

Jeśli przykładową kwestią wyświetlaną na slajdzie będzie:

Pytanie nr 13

Czym jest komputer?
A. Zespołem ludzi skupionych na pokonywaniu trudności.
B. Urządzeniem do oddzielania plew od ziarna.
C. Urządzeniem do przetwarzania danych.
D. Żadna z powyższych ewentualności.

to poprawny wybór dokonany zostaje poprzez umieszczenie krzyżyka w polu litery C w 13 wierszu formularza.

Jeśli natomiast przykładową kwestią wyświetlaną na slajdzie będzie:

Pytanie nr 26

Terminal
A. Jest profesjonalnym akademickim kalendarzem.
B. To zbędna część każdego systemu komputerowego.
C. To sieciowy podręcznik użytkownika.
D. Żadna z powyższych ewentualności.

to poprawny wybór dokonany zostaje poprzez umieszczenie krzyżyka w polu litery D w 26 wierszu formularza.

Dla ułatwienia pracy pytania będą wyświetlane na ekranie w porządku od pierwszego do ostatniego (1, 2, 3, ..., 35, ..., 50).

Wybór uznany zostaje za ważny, gdy na formularzu, w wierszu odpowiadającym numerowi danego pytania zakreślono wyłącznie jedną literkę. Każdy inny przypadek (dwa – lub więcej – zakreślenia, brak zakreślenie, etc.) z góry kwalifikuje odpowiedź na dane pytanie jako błędną. Pomyśl zatem, zanim dokonasz wyboru!

Poprawność odpowiedzi determinowana jest przez program zajęć (por. materiał zawarty w Skróconym konspekcie ..., Słowniczku ..., Bibliografii, materiałach pomocniczych, etc.

Przykładowe pytania z listy, która przedłożona będzie Państwu w dniu 13 stycznia 2003 r dostępne są w Sieci (http://mumelab01.amu.edu.pl). Tam też znaleźć można wzór formularza, wzór wypełniania i pozostałe materiały potrzebne do przygotowania się do testu. Wszelkie wątpliwości (pytania, etc) proszę zgłaszać pod adres: kocias@main.amu.edu.pl.

Losowe ponumerowanie pytań dokonane zostanie przed rozpoczęciem testu. Dla uniknięcia kłopotów związanych z ewentualnymi roszczeniami osób rozczarowanych uzyskanym wynikiem lub niedowierzających, że coś takiego daje się bezbłędnie zaplanować, dyskietkę z kompletem tak właśnie ponumerowanych i wyświetlonych podczas testu slajdów zdeponuję u starosty (starościny) roku.

Wszystkie nie opisane wyżej szczegóły przebiegu testu przedstawia (wyjaśnia) prowadzący.